modifikácia fototechniky

English version   Slovenská verzia
čipovanie objektívov
    Čipovanie objektívu je služba určená pre staršie manuálne objektívy bez CPU, ktorých nevýhodami sú: nutnosť nastavovania clony pomocou clonováho krúžku; neprenášajú údaje o použitom objektíve a clone do EXIF-u; ale najmä neumožňujú automatické meranie expozície a neindikujú zaostrenie pri ich použití s fotoprístrojmi nižšej ako profesionálnej rady.
    Modifikovaný objektív vybavený čipom (CPU) umožňuje meranie expozície (vrátane 3D matrix na prístrojoch, ktoré funkciu podporujú) na každom fotoprístroji, indikuje zaostrenú vzdialenosť, umožňuje prácu s bleskom v režimoch TTL, umožňuje nastaviť hodnotu clony priamo z tela fotoaparátu (pre Nikon), do parametrov EXIF uloží ohniskovú vzdialenosť objektívu a použité clonové číslo.
    Čipovať sa dajú i adaptéry, medzikrúžky,... Adaptéry je možné objednať rovno očipované, takže ďalšie náklady na prácu nie sú.

úprava blesku Nikon SB-800
    Uhol otáčania hlavy tohoto blesku je 180° doľava a 90° doprava. Výsledkom ponúkanej modifikácie je možnosť otáčať hlavu blesku doprava až o 160°, čo je veľkou výhodou hlavne pri reportážnej fotografii, kde je potrebné rýchlo reagovať a nebýva čas na otáčanie celého fotoaparátu.
    Táto úprava sa dá realizovať aj na (pomerne dlhé) počkanie.

info
    Techniku treba priniesť osobne do Partizánskeho alebo poslať poštou, spätné prevzatie podľa dohody. Programovanie čipu sa dá realizovať jedine pomocou fotoaparátu, takže ten treba priniesť so sebou aspoň na túto časť práce.
    Cena čipu závisí od značky prístroja a aktuálnych devízových kurzov. Cena montáže od konkrétneho kusa objektívu (niektoré vyžadujú zložitejší zásah). O presnejších cenách a termínoch spracovania sa, prosím, informujte mailom.

cenník modifikácií fototechniky

služba
foto
cena (Euro)
čipovanie objektívu     (montáž a programovanie čipu)
foto
20-30
čip pre Nikon
-
od 26
čip pre Canon
-
od 23
čip pre Olympus 4/3
-
od 23
čip pre Micro 4/3
-
od 23
úprava blesku Nikon SB-800     (pre otáčanie hlavy o takmer 360°)
-
12
 
súvisiace odkazy