plantae quality - fotografovanie

English version   Slovenská verzia
kvalita fotografovania
    Nerobím kompromisy v kvalite. V interiéri fotografovaný objekt nasvietim, odfotím, fotografiu posúdim a proces sa opakuje. Niekedy až stovky krát, kým nie je dosiahnutý želaný výsledok. Osvetľovacie zariadenia sú posúvané po milimetroch, kým nie je presné množstvo svetla tam, kde má byť, doplnené tieňom ani milimeter mimo optima, ani milimeter väčším, menším, silnejším, slabším,... v súvislosti so želanou plastickosťou záberu.


    Aplikované multishot techniky: tvorba panoramatickej fotografie skladaním, so správnou projekciou výsledného obrazu, bez viditeľných artefaktov a chýb v neprirodzenej deformácii obrazu; focus stacking - zväčšovanie hĺbky ostrosti fotografie skladaním viacerých, pre túto techniku špecificky zaznamenaných záberov; odstránenie digitálneho šumu technikou super-resolution, zároveň umožňujúcou kvalitnejší resample (a tým väčší a ostrejší výtlačok)...


    Download: Výrez z tejto ukážkovej panorámy stiahnete tu. Obraz je zmenšený len čiastočne, súbor má 6,74 MB.

    Do papierovej podoby sú fotografie vyrábané technológiou tlače Epson UltraChrome K3, čo poskytuje výborné výsledky. Brilantné a verné farby so životnosťou okolo 100 rokov. Detaily o kvalite farebného rozsahu a životnosti sú tu. Každý detail je osobne posúdený, manuálne spracovaný a prekontrolovaný.


    Neviem o žiadnej úprave fotky, ktorá sa nedá realizovať. Je to len v predstave. Na papier dávam predstavu. Presne takú aká je.

    Fotím kdekoľvek a kedykoľvek. U seba v ateliéri, či na jednom z vrcholov pohoria Komovi (Čierna Hora - Kom Vasojevički 2461m) o štvrtej hodine ráno po nočnom výstupe vysokohorským terénom.

súvisiace odkazy